Jak na ně? (Týden v Římě + "preview")

Až v sobotních 20:45 Gianluca Rocchi zaduje poprvé do píšťaly, možná dojde k zhmotnění oprávněný strach nás všech – nebo také naši hráči překvapí všechny, včetně sami sebe…

Trigoria prožívá vše, jen ne klidný týden. Fanoušci se rozhodli obléhat každým tréninkem tréninkové centrum a jako hromosvod své zloby si vybrali v posledních týdnech jméno z nejproklatějších – Osvalda, konkrétně jeho psychiku a jeho automobil. Osvaldo možná ani do utkání nezasáhne kvůli zraněnému kolenu, přesto o tom, že není vše v naprostém pořádku, vypovídá i náhlý přílet jeho přítelkyně z Argentiny. Pod palbou je také, světe, div se, vedení i američtí majitelé.

V souvislosti s jejich jednáním se pak v týdnu objevila další informace, po skončení smlouvy s Kappou bude vybavení pro náš tým dodávat jeden z dvojice firem Nike, Adidas. Zlobu fanoušků zkoušel smýt prezident Pallotta, který tak chtěl dopřát trochu klidu na práci Baldinimu se Sabatinim. V krátkosti - dost naivní pokus. Mužstva, jmenovitě pak Erika Lamely, se dotýkala i návštěva Roberta Manciniho, jehož si pozorní diváci všimli v ochozech Stadio Luigi Ferraris, kam zavítal právě, aby sledoval výkon našeho mladého klenotu. Neočekávám však, že by vedení chtělo rozdmýchávat další vášně a zbavovat se kterékoli z opor.

Zatímco náš tým má klid na přípravu, Juve v úterý demonstrovalo svou sílu v Celtic parku. Nadšení skotští hráči, hnáni frenetickým publikem, přesto ukázali alespoň v něčem naším hráčům cestu. Juventusu nemůže vzdorovat namyšlená banda primadon, ale jen tým odhodlaný nechat na hřišti všechno, schopný nabourat jejich strojovost a kvalitu i jinými zbraněmi. Pochopitelně, Juventus je kvalitativně jinde než Celtic, ale to si troufám tvrdit, co se týče kádru, i o našich hráčích. Není ovšem možné, aby naši hráči předváděli bezkrevné výkony z posledních týdnů (zrovna Osvaldo je jejich předním představitelem, krev jistě nepije jen fanouškům okupujícím Trigorii). Pokud se k fotbalovosti přidá odhodlání, můžeme sehrát alespoň vyrovnanou partii. Co mě však mrzí je fakt, že o nějakém odhodlání vůbec musím psát. Považuji to za naprostý základ týmu, který chce (dobře, chtěl) hrát o Ligu mistrů.

Andreazzolimu se zranil Castan, což by mělo znemožnit pokračování v tříobráncovém systému (ano, u nás opravdu systém pouze se třemi obránci). Osobně si myslím, že při současném složení kádru bychom měli hrát systém 4-3-2-1, protože ten přebytek podhrotových hráčů (znovu pozdrav k vedení) je enormní a měli by tedy hrát aspoň na pozicích, které jim sedí. Juve bych ovšem pokládal za výjimku a myslím si, že je na nás abychom se přizpůsobili a přečetli hru soupeře. V novinách se tedy objevují články o 4-2-3-1 a já s nimi souhlasím. Na rozdíl od prozatímních spekulací bych ovšem nasadil na post podhrotového hráče Florenziho. Jednak má Andreazzoli zkušenosti s Perrottou, jednak Florenzi již předvedl, jak platné jsou jeho náběhy do pokutového území soupeře, ale především – faktor Pirlo (co se týče rozehry, je potřeba přičíst i faktor Bonucci). Někdo mu hru znepříjemnit musí a mě lepší jméno nenapadá. Naopak mám obavy, jak moc by vyhořel na této pozici Pjanič. O něm navíc Andreazzoli stále přemýšlí jako o registovi. Klíčovým faktorem bude stoprocentní disciplína, plnění taktických věcí, kterých si jistě Andreazolli pro tento zápas vyžádá víc než kdy jindy.

Tento zápas je jednou z posledních šancí tohoto týmu ukázat, že má na to hrát v podobném složení, má před sebou pokopaný, nenáviděný Juventus. Je jen málo zápasů, které splňují podobnou vykupitelskou úlohu. Na druhou stranu, nedovedu si představit, co by se dělo při zopakování výkonu z Turína. U týmu je již totiž již jen jeden faktor, který dokáže obrousit zlobu našich tifosi.

Těšme se tak (nebo „těšme“), jak se naši hráči rozhodnou přijmout hozenou rukavici. Sobota, 20:45.

Sdílet

Pizzérie Giallo Rossa

Bleskovky

3 roky 46 týdnů
Přátelský zápas: FC Chelsea - AS Roma 2:1 (0:1)

Branky: 60. Lampard, 88. Lukaku - 20. Lamela

3 roky 46 týdnů
Přátelský zápas: FC Toronto - AS Roma 1:4 (1:2)

Branky: 15. Burdisso (vlastní) - 25. Florenzi, 33. Borriello, 67. a 87. Pjanić

3 roky 46 týdnů
Zatím žádná nabídka za Brazilce Damiãa

„Řím je skvělý klub, ale za Leandra jsme zatím žádnou konkrétní nabídku nedostali,” řekl útočníkův agent, Vinicius Prates. Leandro Damiao tak zatím zůstává hráčem brazilského Internacionalu.

3 roky 46 týdnů
Castan do Villarealu?

Rudi Garcia údajně nepočítá do sestavy s argentinským stoperem Leandrem Castanem. Jeho si vyhlédl španělský Villareal. Problém by byl Castanův plat, který by v hodnotě 1,6 milionů eur za sezonu nedokázal Villareal pokrýt.

Video

Anketa

Jak si povede AS Řím v letošní sezóně?: