Na cestě (AS Řím - Juventus)

Emoce od soboty pomalu opadají, ale radost je snad ještě větší, než v sobotu. Naši hráči dokázali do našich žil napumpovat přesně tu krev, na kterou jsme od jména Římanů zvyklí.

Když jsme všichni kolektivně podléhali skepsi, připravili nám naši hráči ten nejlepší možný dar. Porazit nenáviděný Juventus, po výborném výkonu, to je adekvátní lék na sérii neúspěchů. Nejde o to, že jsme nyní 7 bodů za LM (což je bezesporu překvapivé), jde o to, že naši hráči ukázali, kam mohou ve svých výkonech mířit.

Tento triumf je jednoznačně třeba připsat trenérovi. Kritizovali jsme (my, na tři stopery?). Smáli jsme se (Piris stoper, Pjanič regista). Sklapli jsme. Tým do puntíku hlavně ve druhé půli následoval pokyny Andreazzoliho a sklidil tak zasloužené ovoce. Trocha bojovnosti od borců z Glasgow, trocha z italské taktické školy, trocha geniality od Tottiho, týmového ducha od De Rossiho, podpořená úsilím a kvalitou všech ostatních. Tento mix slavil naprosto zasloužený úspěch a nás teď nemohou zajímat řeči o únavě Juventusu apod.

První půle z naší strany byla velmi defenzivní, velmi ostrá. Juventus jsme do šancí nepouštěli, vyjma střely Pirla z trestného kopu, kterou parádně vytěsnil Stekelenburg. Ostré zákroky pak vytasil jak De Rossi, tak i Totti, ale i to patří k fotbalu. De Rossiho skluz k fotbalu patří, a protože si na objektivitu opravdu hrát nemusím, utrpěl Lichsteiner a já byl potěšen. Totti pak nehezkým šlapákem trefil koleno Pirla, samozřejmě přišly okamžité omluvy, dle mě důsledek motivovanosti našich borců (kterou mimochodem hodně přiživil Andreazzoli svým chytrým nápadem – rozcvička týmu hned u fanoušků). Už v první půli jsme mohli sledovat nezměrnou snahu našich hráčů, snažil se i Osvaldo, což je jev v poslední době nevídaný.

Do druhé půli se pak k odhodlání rozhodla přidat i kvalita. Rázem naši hráči hrozili o hodně víc. Pjanič, Totti, Torosidis, Osvaldo vysílali nebezpečné podzravy směrem k Buffonovi, Juve kontrovalo pouze střelou Vučiniče. Po nepovedeném přímém kopu Pjaniče navštívila magie olympijský stadion. Kapitán si za vápnem našel odražený balon a úžasnou ranou ho poslal do sítě – 1:0. Od té chvíle snad žádný Říman nepochyboval o tom, že výsledek dotáhneme až do zdárného konce. Předváděli jsme dál výkon plný zaujetí, podpořený i kvalitou v brejcích a zaslouženě jsme zápas dotáhli do vítězného konce. Po zápase se na tváři některých hráčů objevily i slzy…

Vím, že tento článek píši v extrémně optimistickém duchu, vím, že můžeme narazit hned v Bergamu. Jenže co jiného než výkon jako ten sobotní může přinést radost na naše tváře. Doufám, že tato výhra zase pomůže ke sjednocení nás jako fanoušků. Opravdu se ukázalo, že máme na čem stavět.

Jsme na cestě, ale ukázal se nám směr, takže se po ní teď snad pojede lépe. Dalšími zastávkami ať jsou úspěšné zápasy ve stoupání tabulkou, derby a poté snad finálové derby.

Sdílet

Pizzérie Giallo Rossa

Bleskovky

3 roky 46 týdnů
Přátelský zápas: FC Chelsea - AS Roma 2:1 (0:1)

Branky: 60. Lampard, 88. Lukaku - 20. Lamela

3 roky 46 týdnů
Přátelský zápas: FC Toronto - AS Roma 1:4 (1:2)

Branky: 15. Burdisso (vlastní) - 25. Florenzi, 33. Borriello, 67. a 87. Pjanić

3 roky 46 týdnů
Zatím žádná nabídka za Brazilce Damiãa

„Řím je skvělý klub, ale za Leandra jsme zatím žádnou konkrétní nabídku nedostali,” řekl útočníkův agent, Vinicius Prates. Leandro Damiao tak zatím zůstává hráčem brazilského Internacionalu.

3 roky 46 týdnů
Castan do Villarealu?

Rudi Garcia údajně nepočítá do sestavy s argentinským stoperem Leandrem Castanem. Jeho si vyhlédl španělský Villareal. Problém by byl Castanův plat, který by v hodnotě 1,6 milionů eur za sezonu nedokázal Villareal pokrýt.

Video

Anketa

Jak si povede AS Řím v letošní sezóně?: