Po kotníky

Poločas. Delio Rossi reaguje na nový nečekaný herní styl Romy a my znovu zabředáváme hlouběji do výsledkové krize, znovu se naskýtá tolik otázek a tak málo odpovědí…

Tvrdá fakta jsou skutečnosti, jako že Aurelio Andreazzoli měl jen tři tréninky s plným kádrem či fakt, že vedení nepracuje jak má, hráči jsou psychicky rozložení, navíc fotbal je asi baví ne už jednou za dva týdny, ale jednou za měsíc.

Andreazzoli vsadil na v poslední době renesanci prodělávající systém 3-5-2 (samozřejmě s různými variacemi). Ač systém v první půli celkem fungoval, je třeba zmínit, že v prvním poločase Sampdoria opravdu nevěděla, s čím do utkání vstoupíme, a proto bylo pro janovský celek složité reagovat. Ze systému se dalo vyčíst několik věcí – v první půli celkem fungovalo, aby se za Lamela, který je na kraj tohoto systému nepoužitelný, posouval Bradley a místo ve středu za něj přebíral jinak podhrotový Pjanič. Na jednu stranu hráči neměli potřebný čas získat návyky pro tento systém, na druhou stranu znovu vyrábíme kočkopsa. Aneb vymyslím systém, do kterého nemám zas až tak vhodné hráče, ale oni se to jistě naučí. Pokud přihlédneme k tomu, kdo hraje ostatním týmům, praktikujícím 3-5-2, na krajích záložní formace, pokaždé se jedné o hráče s nezdolným fyzickým fondem, který vyniká precizní defenzivou, kvalitním centrem, zkrátka o hráče, který má vyváženou ofenzivu i defenzivu. Kdo z našeho kádru tyto základní charakteristiky splňuje?

Zápas v prvním poločase ukázal několik pozitiv a znovu bychom se motali v kruhu (dát šance, smůla, Osvaldo…). My ale v první řadě musíme eliminovat jakýsi faktor náhody, na který zas a znovu spoléháme, pro vítězství si jít vlastní cestou, být precizní do defenzivy, mít zajištěný ofenzivní systém, ve kterém se hráči nebudou hledat a lézt si do zelí.

V první půli včerejšího zápasu jsme precizně bránili, u vápna hostů jsme naráželi na pečlivě poskládaný blok, přesto jsme si vytvořili dvě obrovské šance, Pjanič a Bradley se musí na hlavě drbat ještě teď. Tým vypadal velmi kompaktně, gól však nepřicházel a to se do druhé půle ukázalo jako klíčové.

Do druhé půle vstoupila jiná Sampdoria. My se přesto po vymanění z krátkého tlaku dostali do vedení, rozhodčí si ale asi po minutě vzpomněl na ofsajd Marquinha z přecházející situace a branku neuznal. O několik momentů později ztratil míč De Rossi, hráči pak zareagovali špatným posunem a Sansoneho výzvu proměnil v gólovou radost Estigarribia. Po brance se hra totálně rozložila a na hřišti už vládla jen jedna podstata – chaos. Tomu nahrával i fakt vystřídání Bradleyho, jež byl nahrazen Florenzim (Florenzi hrál dobré utkání, systémově se ovšem všichni hráči po jeho příchodu snad zbláznili). V jedné chvíli podržel naše naděje Stekelenburg, který zneškodnil nájezd soupeře a my následně dostali výhodu pokutového kopu po faulu na Osvalda. Ten si k překvapení všech vzal míč pro sebe, aby lajdácky zahranou penaltou vlil další krev do žil hráčů Sampdorie. V 73. minutě už ani Stekelenburg nezmohl nic proti pěkně zahranému trestnému kopu od Sansoneho. Aby toho nebylo málo, zranil se Castan. Do středu zálohy se přesunul Marquinho, na kraj Dodo… Přesto jsme hned o dvě minuty později vykřesali naději, první kvalitní centr v zápase měl na svědomí Florenzi a odražený míč napálil do sítě Lamela. V 75. minutě hned odmítl jakoukoli snahu o vyrovnání výborně hrající Icardi, jenž se prosadil po špatně bráněném rohovém kopu, prsty v brance měl znovu i De Rossi. Utkání se dohrávalo, přesto si exces neopustil Delio Rossi, jež pořádně zdviženým prostředníčkem (každopádně zajímavý symbol a hodnocení dnešního zápasu) rozzlobil Tottiho, De Rossiho a Burdissa… Slovy De Rossiho –„Má to ten skoro šedesátiletý pán zapotřebí?“.

Na tiskovce po utkání mluvil Andreazzoli o všem převážně pozitivně. O výkonu týmu i o výkonu Osvalda (pokud bych měl hodnotit jednotlivce já, nezklamal pouze Lamela a Bradley). Já doufám, že to je jen prostředek jak tým uklidnit před, pro psychiku velmi důležitým utkání, proti Juventusu. Minulý týden byl skoro celý tým na reprezentačních srazech, tentokrát mohou pracovat. Doufejme, že si svoje chyby uvědomí jak hráči, tak i trenér (vedení vynechávám záměrně) a společně zabojují o obstojný výsledek. Andreazzoli si nezaslouží úplně odepsat jen po třech trénincích a jednom utkání.

Sdílet

Pizzérie Giallo Rossa

Bleskovky

3 roky 46 týdnů
Přátelský zápas: FC Chelsea - AS Roma 2:1 (0:1)

Branky: 60. Lampard, 88. Lukaku - 20. Lamela

3 roky 46 týdnů
Přátelský zápas: FC Toronto - AS Roma 1:4 (1:2)

Branky: 15. Burdisso (vlastní) - 25. Florenzi, 33. Borriello, 67. a 87. Pjanić

3 roky 46 týdnů
Zatím žádná nabídka za Brazilce Damiãa

„Řím je skvělý klub, ale za Leandra jsme zatím žádnou konkrétní nabídku nedostali,” řekl útočníkův agent, Vinicius Prates. Leandro Damiao tak zatím zůstává hráčem brazilského Internacionalu.

3 roky 46 týdnů
Castan do Villarealu?

Rudi Garcia údajně nepočítá do sestavy s argentinským stoperem Leandrem Castanem. Jeho si vyhlédl španělský Villareal. Problém by byl Castanův plat, který by v hodnotě 1,6 milionů eur za sezonu nedokázal Villareal pokrýt.

Video

Anketa

Jak si povede AS Řím v letošní sezóně?: