Vacanze a Bergamo (Atalanta Bergamo - AS Řím)

Poněkolikáté v této sezoně naši hráči nastupovali na hřiště, které by si v ničem nezadalo s oraništěm v českých divizích. Tentokrát jsme ovšem demonstrovali sílu a brali tři body.

Naši hráči měli nyní konečně klid na práci, výhra s Juventusem přinesla pohodu i do Trigorie a tým se tak mohl připravovat na utkání bez dvou vykartovaných symbolů – Tottiho a De Rossiho. V týdnu nás zasáhla spíš možná změna v managementu. Do majetkových struktur by měl totiž vstoupit jordánský šejk, který prožil velkou část života v Římě a je velkým fandou našeho celku, Adnan Adel Aref. I dle italské legislativy by šejk měl dostat minoritní podíl a tak by jeho role snad měla souviset hlavně s dodáním další finanční prostředky, hlavně pak pro stavbu stadionu. Doufejme, že nebude umožněno převzetí klubu a transformace v klub podobný Manchesteru City. Tato záležitost by měla v nejbližších 14 dnech nabýt reálných obrysů.

Andreaozzoli a jeho chlapci se soustředili především na fotbal a ten se málem v Bergamu nehrál, vážně hrozilo ohrožení kvůli přívalům sněhu na tribunách. Hřiště na začátku vypadalo připravené kvalitně. V průběhu první půle ovšem sílilo sněžení a místy se zdálo, že zápas dohrán nebude. Colantuanova Atalanta je vždy nepříjemným soupeřem, zvlášť pak v těchto podmínkách. Andreazzoli zvolil na stejné rozestavení, které přineslo úspěch proti Juventusu, De Rossiho nahradil Bradley, místo Tottiho hrál na podhrotu Marquinho, jehož přechozí post pak zaujal uzdravený Balzaretti. Vstup do zápasu byl šílený, po zmatcích před vápnem postupoval Bonaventura sám na bránu a jeho nepovedená střela přistála přesně před kopačkou Livaji, který se asi na popáté letos před prázdnou brankou konečně nemýlil. Naštěstí nám Atalanta darovala vyrovnání hned v 11. minutě, Marquinho, který si vysloužil Andreazzoliho důvěru, důrazně získal míč ve středu hřiště, došel s ním až na hranu pokutového území a obstřelil jak obránce, tak Consigliho – 1:1. Ač bych rád popisoval další průběh utkání, k vidění byla jen bílá tma, místy nákop, místy bližší záběr na některého z hráčů. Jeden z bližších záběrů nám ovšem přinesl radost, po faulu na Osvalda se k míči postavil Pjanič a parádním trestným kopem posunul skóre na naši stranu. Zčistajasna přišlo i vyrovnávání, ve 45. minutě si na centr naběhl znovu Livaja, který se dostal možná s pomocí faulu přes Torosidise a srovnal.

Ač se zdálo, že utkání bude přerušeno, sudí De Marco se rozhodl ve hře pokračovat. Pokračoval tak zápas, ve kterém fotbal nemohl zvítězit. Hřiště bylo pokryté sněhem (i když v lepším stavu než bažiny v Parmě) a kombinace tak byly velmi ztížené. Přesto jsme ukázali sílu a odhodlání, na Bradleyho oblouček si parádně naběhl Torosidis a hlavičkou z úhlu překonal Consigliho. Ke konci utkání přestalo sněžit a na hřišti se začalo spíše jiskřit. Carmona v přerušené hře adresoval pěstí do nohy Perrotty, poté znovu po odpískání nakopl Florenziho a vše korunoval Contini, ten loktem poslal k zemi v pokutovém území Perrottu a byl vyloučen. Penalta se ale nekopala… Utkání jsme naštěstí již zvládli, jedinou šanci Atalanty ve druhé půli zlikvidoval Stekelenburg, který pěkným skokem zabránil hlavičce Lucchiniho.

Po utkání jsme tak mohli sledovat upřímnou radost celého kádru, který tak znovu může myslet na boj o pohárovou Evropu. Na druhou stranu, kolikrát už jsme letos viděli pozitivní utkání, jež byla vzápětí nahrazeny obrovským zklamáním. Výkon hráčů byl velmi bojovný, fotbalovost se v těchto podmínkách hledala jen obtížně, přesto bych rád vyzdvihl výkon Pjaniče, který dokazuje, že toto místo může být pro něj to pravé.

Pro nás jednoznačně teď přichází klíčová část sezony, hned příští dvě utkání budou nanejvýš důležitá – doma Janov, venku Udine.

V souvislosti s Udine tak naposledy připomínám blížící se sraz nás fanoušků. Pakliže někdo z čtenářů ví, že by se zúčastnil, napište do komentářů, abychom domluvili další postup.

Maritazzi

Sdílet

Pizzérie Giallo Rossa

Bleskovky

3 roky 46 týdnů
Přátelský zápas: FC Chelsea - AS Roma 2:1 (0:1)

Branky: 60. Lampard, 88. Lukaku - 20. Lamela

3 roky 46 týdnů
Přátelský zápas: FC Toronto - AS Roma 1:4 (1:2)

Branky: 15. Burdisso (vlastní) - 25. Florenzi, 33. Borriello, 67. a 87. Pjanić

3 roky 46 týdnů
Zatím žádná nabídka za Brazilce Damiãa

„Řím je skvělý klub, ale za Leandra jsme zatím žádnou konkrétní nabídku nedostali,” řekl útočníkův agent, Vinicius Prates. Leandro Damiao tak zatím zůstává hráčem brazilského Internacionalu.

3 roky 46 týdnů
Castan do Villarealu?

Rudi Garcia údajně nepočítá do sestavy s argentinským stoperem Leandrem Castanem. Jeho si vyhlédl španělský Villareal. Problém by byl Castanův plat, který by v hodnotě 1,6 milionů eur za sezonu nedokázal Villareal pokrýt.

Video

Anketa

Jak si povede AS Řím v letošní sezóně?: