Historie AS Roma

 

 

Klub AS Řím [Associazione Sportiva Roma]  vznikl v roce 1927 sloučením tří městských klubů, které hrali tehdejší Italskou fotbalovou ligu a to kluby Roman FC[1903], Alba-Audace Roma a Fortitudo-Pro Roma.

Italo Foschi

Italo Foschi

Zásluhu na tomto měl p.Foschi, který tak chtěl vytvořit konkurenceschopný tým, který by se vyrovnal velkoklubům ze severu Itálie. Zpočátku hrálo mužstvo AS Řím své domácí utkání na stadionu Motovelodrome Appio, než se klub v listopadu 1929 přestěhoval na nový stadion Campo Testaccio

 

 

 

.V roce 1931 zaznamenal klub první úspěch, když skončil v celkovém pořadí druhý za mistry z Juventusu. Po této sezóně, kdy získalo mužstvo titul vícemistra Itálie, nastel výkonnostní pokles , díky odchodu několika hráču do konkurenčních klubů.Mužstvo tak bylo znovu budováno, a pod vedením trenéra Luigi Berbesineho se tým v sezóně 1935/36 opět umístil na druhém místě těsně o jeden bod za mistrovskou Bolognou. Až do sezóny 1941/42 se Římský celek pohyboval ve vyšších patrech Serie A, ale až ve zmiňovaném ročníku se Římským vlkům povedlo získat historicky první titul. V tomto válečném období vedl klub Alfréd Schaffer a celkem hrál své domácí utkání na stadionu Stadio del Partito Nazionale Fascista, kde tým Itálie porazil v roce 1934 národní tým Československa ve finále Mistrovství světa. Druhý titul získal klub až v sezóně 1982/83 a třetí přidal již s Francescem Tottim v sestavě v roce 2001.

Scudetto 2001 AS Roma

Scudetto 2001 AS Roma

 

Oslavy Scudetta na Stadio Olimpico 2001

Oslavy Scudetta na Stadio Olimpico 2001

 

Pizzérie Giallo Rossa

Bleskovky

3 roky 46 týdnů
Přátelský zápas: FC Chelsea - AS Roma 2:1 (0:1)

Branky: 60. Lampard, 88. Lukaku - 20. Lamela

3 roky 46 týdnů
Přátelský zápas: FC Toronto - AS Roma 1:4 (1:2)

Branky: 15. Burdisso (vlastní) - 25. Florenzi, 33. Borriello, 67. a 87. Pjanić

3 roky 46 týdnů
Zatím žádná nabídka za Brazilce Damiãa

„Řím je skvělý klub, ale za Leandra jsme zatím žádnou konkrétní nabídku nedostali,” řekl útočníkův agent, Vinicius Prates. Leandro Damiao tak zatím zůstává hráčem brazilského Internacionalu.

3 roky 46 týdnů
Castan do Villarealu?

Rudi Garcia údajně nepočítá do sestavy s argentinským stoperem Leandrem Castanem. Jeho si vyhlédl španělský Villareal. Problém by byl Castanův plat, který by v hodnotě 1,6 milionů eur za sezonu nedokázal Villareal pokrýt.

Video

Anketa

Jak si povede AS Řím v letošní sezóně?: